Skierowania do specjalisty

 

Do specjalisty kieruje Cię lekarz poz. Podczas pierwszej wizyty specjalista decyduje o tym czy wystarczy jednorazowa konsultacja czy też konieczne jest przejęcie leczenia. Jeśli wystarczająca okazała się jednorazowa konsultacja, to powinieneś wrócić z opinią specjalisty do swojego lekarza poz, który będzie kontynuował leczenie.

Jeśli okaże się, że po konsultacji musisz leczyć się dalej u specjalisty, nie ma potrzeby uzyskania ponownego skierowania od lekarza poz. Od tej pory specjalista wyznacza terminy kolejnych  wizyt kontrolnych, decyduje o niezbędnych badaniach, lekach i zabiegach.

 

Uwaga! Przejęcie leczenia przez specjalistę nie oznacza, że Twój lekarz rodzinny nie powinien otrzymać informacji o Twoim stanie zdrowia. Powiadom go, jakie leki zażywasz, jakie specjalista zlecił Ci badania i w jaki sposób prowadzi terapię. Przy chorobach przewlekłych szczególnie ważne jest, by lekarz poz wiedział, jakie leki zażywa jego pacjent. Od tego przecież zależy leczenie innych chorób, choćby grypy czy tez zwykłego przeziębienia.

 


Kamagra Kamagra
Nie zwlekaj – przywróc pewność siebie w sypialni już dziś!
http://eimpotencja.pl/kamagra.html


Gyno-Daktarin Gyno-Daktarin
Swędzenie i upławy nie muszą Ci więcej towarzyszyć – przekonaj się!
http://choroby-weneryczne.pl/gyno-daktarin.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór specjalisty

 

Skierowanie do specjalisty wystawione przez lekarza poz nie wskazuje w jakiej przychodni i u kogo masz się leczyć. Możesz wybrać spośród wszystkich lekarzy danej specjalności działających na podstawie kontraktu z kasą chorych, w której jesteś ubezpieczony.

 

Uwaga! Za każdym razem możesz wybrać innego lekarza, ale najlepiej jest oczywiście zdecydować się na jednego lekarza, do którego ma się zaufanie. Po za tym oczywiste jest, że lekarz, który przez dłuższy czas opiekuje się pacjentem lepiej zna jego problemy zdrowotne.

 

Skierowania od specjalisty

 

Lekarz specjalista może skierować na leczenie szpitalne w zakładach opieki zdrowotnej, mających siedzibę na terenie działania macierzystej kasy chorych w przypadku, gdy cel leczenia nie może być osiągnięty w warunkach ambulatoryjnych

 

Może też skierować Cię na leczenie szpitalne do zakładów opieki zdrowotnej mających siedzibę poza terenem działania macierzystej kasy chorych, związanych z nią umową.

 

Leczenie poszpitalne

 

Jeśli zakończyłeś leczenie szpitalne i stwierdzono u Ciebie konieczność kontynuowania leczenia w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, otrzymasz skierowanie do lekarza specjalisty od lekarza szpitala dokonującego wypisu. Rolę skierowania może pełnić kopia karty informacyjnej, zawierająca adnotację, co do rodzaju poradni specjalistycznej, do jakiej Cię skierowano.

 

Specjaliści bez skierowania

 

-         dermatolog i wenerolog

-         ftyzjatra (specjalista leczący gruźlicę)

-         ginekolog i położnik

-         okulista

-         onkolog

-         psychiatra

-         stomatolog

-         specjaliści leczący uzależnienie od alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych oraz od tytoniu)

-         specjaliści leczący osoby zakażone wirusem HIV

-         specjaliści dla kombatantów w zakresie chorób wojennych i obozowych