Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (poz)

 

Sildenafil
Sildenafil

Nie pozwól aby problemy z potencją Cie zatrzymywały - ciesz się życiem już dziś!
http://eimpotencja.pl/sildenafil.html
Metronidazol
Metronidazol

Swędzenie i upławy nie muszą Ci więcej towarzyszyć – przekonaj się sama!
choroby-weneryczne.pl/metronidazol.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Może nim być lekarz rodzinny, lekarz ogólny, internista lub pediatra. To najważniejsza dla Ciebie postać w systemie ochrony zdrowia. To on powinien wiedzieć możliwie dużo o Twoim zdrowiu i chronić je swoją wiedzą i działaniami podczas leczenia. W razie potrzeby kieruje Cię do specjalisty lub do szpitala, wypisuje wnioski na leczenie uzdrowiskowe lub na niektóre przedmioty ortopedyczne.

 

Uwaga! Do szpitala może Cię też skierować lekarz lub felczer nie posiadający kontraktu z kasą chorych.

 

Aldara
Zostaw brodawki w miejscach intymnych za sobą – zastosuj krem Aldara!
http://choroby-weneryczne.pl/aldara.html
Opryszczka
Opryszczka nie tylko na ustach? Zlikwiduj wstydliwą dolegliwość skutecznie!
http://choroby-weneryczne.pl/opryszczka-narzadow-plciowych.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór lekarza poz

 

Możesz  dokonać wyboru lekarza poz, a także specjalisty spośród wszystkich posiadających kontrakt z kasą chorych, do której należysz. Do Ciebie należy również wybór szpitala, w którym chcesz się leczyć.

 

Uwaga! Nie obowiązuje żadna rejonizacja. Jedynym ograniczeniem wyboru lekarza jest konieczność posiadania przez lekarza rodzinnego, specjalistę czy stomatologa umowy z kasą, do której należysz. Najlepiej jednak wybierać lekarza w pobliżu miejsca zamieszkania, bowiem w innym wypadku mogą wystąpić trudności w uzyskaniu porady w domu.

 

Wyboru lekarza poz dokonujesz składając w wybranej przychodni lub praktyce lekarskiej deklarację zgłoszenia do podstawowej opieki zdrowotnej na druku obowiązującym w Podlaskiej Kasie Chorych (zobacz: druki do pobrania). Wybierz konkretnego lekarza, najlepiej jednego dla całej rodziny. Jeśli nie jest to możliwe - nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy członek rodziny był podopiecznym innego lekarza rodzinnego.

 

 

Zmiana lekarza poz

 

Wybór lekarza rodzinnego nie jest wyborem dożywotnim. Przeciwnie – takiego wyboru możesz dokonywać wielokrotnie. Jeśli jednak zmiany dokonujesz częściej niż co pół roku musisz wnieść do kasy chorych zryczałtowaną opłatę rejestracyjna w wysokości 2,5% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Jeśli jednak powodem zmiany jest niezadowalające traktowanie pacjenta, odmowa udzielenia porady lub zmiana miejsca zamieszkania pacjenta, na Twój wniosek Zarząd PRKCh może zwolnić Cię  z obowiązku uiszczenia opłaty rejestracyjnej. Bardzo ważne jest zatem uzasadnienie powodów zmiany lekarza przed pół roku.

 

Uwaga! Nie musisz informować swojego lekarza poz o zamiarze zrezygnowania z jego usług. Nie masz też obowiązku informowania nowo wybranego lekarza o powodach rezygnacji z opieki poprzedniego. Lekarz ten nie ma prawa żądać od Ciebie dopełnienia żadnych dodatkowych formalności.

 

 

Dostępność

 

Poradę możesz uzyskać zgłaszając się osobiście do gabinetu lub po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu godziny przyjęcia przez lekarza. W razie potrzeby możesz zamówić także wizytę domową. Na terenie działania Podlaskiej Regionalnej Kasy Chorych placówki poz powinny być dostępne dla Ciebie w godzinach 8.00 – 18.00 w dni powszednie oraz między 8.00 a 12.00 w soboty. W pozostałych terminach w razie nagłej potrzeby korzystaj z usług pogotowia ratunkowego lub izb przyjęć szpitali mających ostry dyżur.

 

Lekarz poz w sytuacjach nagłych powinien być dostępny dla swoich pacjentów przez całą dobę. W razie jego nieobecności (urlop, choroba) możesz skorzystać z pomocy lekarza wskazanego przez niego.

 

Ważne! Warto sprawdzić w jaki sposób można uzyskać pomoc w godzinach popołudniowych, wieczornych i w dni wolne. Zapytaj swojego lekarza jak masz się zachowywać w takich sytuacjach; powinien udzielić Ci wyczerpującej odpowiedzi.

 

 

Dokąd na badania

 

Na wszystkie niezbędne badania diagnostyczne kieruje Cię lekarz, który prowadzi leczenie. Koszty zleconych badań pokrywa lekarz (jeśli jest to indywidualna praktyka) lub placówka go zatrudniająca. Pamiętaj, że to lekarz wskazuje Ci miejsce, w którym możesz wykonać zlecone badania bezpłatnie.

Dlaczego to takie istotne? Nie każda placówka medyczna, która zatrudnia lekarza kierującego na badania, dysponuje zapleczem wykonującym wszystkie rodzaje badań. Wówczas musi zawrzeć umowę na wykonanie takich badań z inna jednostka – tam też są kierowani pacjenci na badania. W każdym innym miejscu pomimo ważnego skierowania na badania będziesz zmuszony za nie zapłacić. Jeżeli lekarz wręczając Ci skierowanie na badanie nie mówi, gdzie je możesz zrobić – zapytaj go o to! Pamiętaj też, że wybór lekarza specjalisty w miejscowości odległej od miejsca zamieszkania wiąże się najczęściej z koniecznością poddania się badaniom właśnie w tej odległej miejscowości.

 

Uwaga! Nie możesz żądać od lekarza skierowania na badania, które Twoim zdaniem są niezbędne, ponieważ to lekarz prowadzący terapię decyduje o konieczności wykonania badań.